Dejonizatory informacje
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji o polityce prywatności.
polityka prywatności

Dobór dejonizatora

Właściwy dobór dejonizatora jest kluczowy dla:

 

-ponoszonych kosztów eksploatacji

-rezultatów przeprowadzanych badań i analiz

-zgodności z przepisami i normami 

-spójności pomiarowej

-prawidłowości procesów

 

 

Jakość urządzeń.

 

Dejonizatory Polwater posiadają:

 

-Szczegółową dokumentację materiałową -  oryginalne dopuszczenia materiałów. 

 

-Najwyższej jakości podzespoły.


-Deklarację minimalnej wydajności produkcyjnej materiałów eksploatacyjnych. Profesjonalne materiały posiadają określoną zdolność produkcyjną wyrażoną w litrach oczyszczonej wody.

 

-Gwarantowaną cenę za 1 litr wraz z wiarygodnym pomiarem ilości produkowanej wody.

 

-Świadectwa Wzorcowania urządzenia pomiarowego wydane przez akredytowane (PCA) laboratorium.

 

Certyfikat ISO 9001.

 

Stopnie czystości wody.


Dejonizatory Polwater spełniają wymagania norm: PN-EN ISO 3696:1999 "Woda stosowana w laboratoriach analitycznych – Wymagania i metody badań" wszystkie stopnie czystości, ASTM D5196 - 06 i inne powiązane ASTM.


 

Pomiar jakości produkowanej wody.


Stosowane w dejonizatorach Polwater urządzenia pomiarowe charakteryzują się wysoką jakością i odpornością na zakłócenia. 

 

 

Zużycie, (konsumpcja) wody.


To najważniejszy parametr doboru dejonizatora. Zarówno ze względu na ponoszone koszty eksploatacji i optymalizację wydajności produkcyjnej. Mająca zastosowanie w dejonizatorach reakcja wymiany jonowej, jest reakcją równowagową dlatego odpowiednia pojemność kolumny jonowymiennej ma decydujące znaczenie dla częstotliwości jej wymiany. Zbyt mała w stosunku do ilości produkowanej wody, pojemność wymiennika jonowego skutkuje częstą wymianą i znacznym zwiększeniem kosztów eksploatacji. W stosunku do wydajności produkcji w litrach na godzinę, zapotrzebowanie ma znaczenie nadrzędne dla doboru dejonizatora.

 

 

Wydajność produkcji systemu w l/h.

 
Istotne jest odróżnienie wydajności produkcyjnej dejonizatora od prędkości podawania wody. Systemy o bardzo małej zdolności produkcyjnej do 10 l/h (kropelkowanie) wymagają stosowania zbiorników buforowych tak aby pobór wody był w miarę wygodny. Zbiorniki bardzo niekorzystnie wpływają na jakość wody. W zbiornikach woda szybko ulega starzeniu i wtórnej kontaminacji. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest produkcja bezpośrednia, bez udziału jakichkolwiek zbiorników. Wtedy prędkość produkcji równa jest prędkości poboru. Minimalna wydajność produkcyjna dejonizatorów powinna wynosić min. 15 l/h, co zapewnia już komfort poboru. Aby zapobiec zanieczyszczaniu wody podczas powolnego poboru, wydajność taka powinna być stosowana nawet tam gdzie dzienne zapotrzebowanie wynosi tylko kilka litrów.  

 

 

Woda zasilająca.
 
Woda zasilająca powinna odpowiadać jakości wody wodociągowej. Przy zawartości CaCO3 większej niż 350mg/l może być wymagane użycie dodatkowych urządzeń usuwających jony wapnia i magnezu. Gdy woda pochodzi z własnych ujęć, należy wykonać badanie wody, tak aby właściwie dobrać ewentualne dodatkowe technologie oczyszczania. Zastosowanie zmiękczaczy chroni dejonizatory przed wytracaniem się CaCO3 na membranach i przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji.


Podłączone urządzenia i sieci dystrybucyjne.


Dejonizatory Polwater mogą być podłączone bezpośrednio do urządzeń. Może to być zmywarka laboratoryjna, analizator biochemiczny, autoklaw, komora testowa, dygestorium lub sieć dystrybucji wody ultraczystej zakończona bateriami do wody zdejonizowanej. Dejonizatory Polwater mogą być podłączone do wielu urządzeń jednocześnie i posiadać wiele punktów otwartego poboru.